• 20 ağustos 2013 genel internet kesintisi

  18.
  sözlüğün faydaları.
  ... aeneskral
 • harflerin bazılarını rakam ile ifade etmek

  1.
  ergen buluşudur. sözlükte (bkz: smiley) ifadeleri nasıl yasak ise bunların da acilen yasaklanması gerektiği kanısındayım. hak verenler, vermeyenlere versinler efendim.
  ... aeneskral
 • adolf hitler e sorulacak soru

  522.
  neden rusya?
  2 -1 ... aeneskral
 • ben nasıl cesaret etmişim buna denilen şeyler

  2.
  cesaret ettiysem aklım başımdadır, bildiğim bir şey vardır mutlak diyerekten yaptığım şeylerdir.
  3 ... aeneskral
 • müşteri çocuğunun dükkana verdiği zarar

  1.
  bir esnaf olarak en ayar olduğum durumlardandır. hayır yani dükkanımda dağıtılmaya o kadar müsait ki. annesi de öyle bakar biliyor musun. çocuk dükkanın altını üstüne getirir anne de "valla benlik bişey yok" dercesine, umarsız bakışlarıyla adeta çocuğuna destek verir. ulan bir ikaz et, ne biliyim kolundan tut bir şeyler yap. ben de tabi timsah gülüşü bakınmaları. yapacak bir şey yok. anne mal olmayı görsün. yok çocuğa kızmıyorum aslında. çocuktur elbet yapacak böyle şeyler ama bir ikaz da bulun, yanına çek, iki laf söyle. elbet birisini dinleyecektir. ama yok. anne odun annelerden. baktım dükkan elden gidiyor ancak o zaman şunu söyleyebiliyoruz biz dükkan sahipleri;
  + (bkz: hamfendi) afacanı şeyapabilirsek.. hani oradan alabilirsek..
  -.... .
  +(salağa yatıyor) efendim çocuk..
  -neyy, hee.. berkcaaaaaaannn, olum napıyosun gel bakiyim yanıma(bir de sakız çiğner böyleleri çakkıdı çakkıdı)
  ne deyim. allah sabır versin.
  1 ... aeneskral
 • organlarını bağışlayan insan düşüncesizdir

  47.
  (bkz: iyilik yap denize at balik bilmezse halik bilir)
  daha da bir şey yazmıyorum.
  1 ... aeneskral
 • hissettiğin gibi giyinmek

  3.
  mümkün olmayan şeydir. kitapta öyle yazaydı iyiydi ama yazmıyor işte dostlar.
  (bkz: kimse kimseyi kandırmasın)
  ... aeneskral
 • didi vs nestea vs lipton ice tea vs fuse tea

  44.
  azerbeycan'da "nice tea" markası ile bu kapışmaya dahil olamayacak soğuk çay. çok zorlama olmuş be. nice tea ne lan.
  1 ... aeneskral
 • zalll

  4.
  böyle bir nick'e izin vererek bir kez daha büyüklüğünü kanıtlamış olan zall'a özenip, "nasıl bir nick olmalı nasıl nasıl.. nasıl revaçta kalabilirim" gibi arayışlar içerisine giren, sonucun ise hezimet olacağı daha dünden bilinen beşinci nesil yazar. doğal olacaksın abi. hani övünmek gibi olmasın (bkz: aeneskral) yani.
  (bkz: bir an hiç bitmeyecek sandım)
  ... aeneskral
 • bayram namazlarında kim şaşıracak bekleyişi

  1.
  insanın komik duruma düştüğü pozisyonlardır. geçen ramazan bayramında bursa/özlücede'deyim. neyse başladı namaz bende sıkıntı yok tabi, rahatım. hatta yanımdakiler falan bana uyarlar "ulan bu arkadaş işi biliyor, şişştt.. muhsin abi. biz bu arkadaşlayız" gibisinden sessiz konuşmalar.. ama işte be sefer adam kendisi kılmaya çalıştı bana tabi olamadı, anlık kendine güvenme hissi işte. durum böyle olunca da başa gelecekleri tahmin etmek zor olmadı. ikinci rekatta imam efendi fatihayı okuduktan sonra tekrar tekbir aldı adamcağız direk saldı kendini rükuya geçti(halbuki ellerini salıp tekrardan salar vaziyette tekbir alması gerekiyordu) hadi olur böyle şeyler hafif tebessüm eder namazına devam edersin. derken anasını satıyım adam sesli olarak namaz içindeyken şöyle bir ifade kullandı "ulan yanlış gittik yaa, tühh.." benim sol yanımda kuzenler var zaten, hani atarlı gençlik. gülmeye, patlamaya daha dünden hazırlar. neyse adam böyle bir ifade kullanınca ben başı çeki vermek üzere bir kahkaha patlattık ama öyle bir şey yok. tutamıyoruz kendimizi. dört kişi hayvan gibi gülüyoruz. namaz falan zaten hak getire. öyle böyle namaz bitti selam verdik. cemaat linç edecekti az daha bizi zor çıktık camiden. hayatımda ön sıralardan yerini alan farklı bir anım daha..
  1 -2 ... aeneskral
 • yazarların şu an dinlediği şarkılar

  2938.
  cirrus - break the madness.
  1 ... aeneskral
 • sözlük yazarlarının ürettikleri yeni kelimeler

  118.
  tamamen size has, kendiniz ürettiği veya türettiği kelimelerdir. kendi çapımızda sık kullanırız ve olabildiğince konu komşuya, arkadaş ortamına yaymaya çalışırız. sonra da övünürüz (bkz: vay amk) bak görüyor musun millet iyice benimsedi, çok tutuldu diye. böle bi havalara gireriz.
  (bkz: onda yapacak çok fazla bir şey yok)
  -2 ... aeneskral
 • çalışarak alınamayacaklar

  1.
  ne kadar çalışıp para kazanırsan kazan yine de alınamayacak olan gereksinimler, ihtiyaçlar, eşyalardır. ben mesela şu aralar hesap yapıyorum 39 bin tl ye dacia lodgy almak için, hani bin dereden su getiriyorum, bütün satış noktalarından fiyatlar alıyorum, icabında mezarcılık/ölücülük(adet haline getirmemek lazım) yapıyorum; bunların sonucunda ya denkleştiriyorum ya denkleştiremiyorum. gel gelelim adam gidiyor bakkaldan üç yumurta, iki tane kabartma tozu alır gibi 450 bin tl ye utanmadan araç alıyor. insanın vay arkadaş diyesi geliyor.
  (bkz: onda yapacak çok fazla bir şey yok)
  2 ... aeneskral
 • hassiktir

  64.
  diğer dillere çevrilemeyen argo sözcük. hayat kurtarır.
  ... aeneskral
 • unisex isimler

  308.
  (bkz: burçin)
  ... aeneskral
 • şahin yazıları

  2.
  mahallenin dedikodusu.
  doktor değilim ama hastam çok.
  (şu aralar bunlar çok moda.)
  ... aeneskral
 • hatasiz cool

  13.
  ilk okuduğumda şahinlerin arka camlarına yazılan yazılara ne kadar da çok benzediği sonucuna vardığım orijinal nick li yazarımız. şahin çetesi bir duysa affetmez yapıştırırlar camlarına.
  ... aeneskral
 • jumanji

  56.
  olsa da oynasak denilen film. robin williams'ın kingleştiği filmlerdendir. adam oynuyor abi, hakkını veriyor. helal olsun.
  ... aeneskral
 • türkiye de hala yerde yiyen insanların bulunması

  245.
  yakın bir zamana kadar ailemizde olan uygulama. çok da keyifli oluyordu. dört ayak üzerine sini açılırdı, herkesin bir arada olduğu güzel, keyifli yemeklerdi. o değilde sadede gelirsek, düşünüyorum da biz ne kadar gericiymişiz yaa.. abi düşünsene yemeği yerde yiyoruz. yani ancak bu kadar olur. annem çarşaflı babam sakallıdır he bide. demek ki biz gericiliğin en dibindeyiz. yani bizden daha gerisi yok o kadar yani. vay annanesini satayım yaa.. bak görüyor musun ne hallere düşmüşüz de haberimiz yokmuş. ya uludağ'da yazar olmasaydım, ya bu sabah sözlüğe girmeseydim de bu başlığı göremeseydim. tüh tüüüühhhh.. tecelli böyle bir şey işte dostlar.
  (bkz: satarım anasını lan)
  (bkz: amına koduklarım)
  (bkz: memleketin anasını siktiler)
  (bkz: anası orospu olmayan orospu çocukları)
  2 ... aeneskral
 • sözlük yazarlarının şu an içmek istedikleri

  49.
  buz parcacikli, bergamot bitkili didi.
  1 ... aeneskral
 • yeni şeyler getiriyorum