• gelmiş geçmiş en karizmatik ad soyad kombinasyonu

  92.
  ulu hakan abdulhamid han.
  ... aeneskral
 • okulda 0 7 ucu olup vermeyen kişi bendim

  2.
  ben değildim. çünkü tombo 0.6 kullandığımdan rahattım. bilirsiniz hani tepe kapağının üstü mor kalemin kendisi gridir. başka varyantı olmadığından söylüyorum. ama bazı mezarcılar vardı işte "hacı sen ver benim 0.7 kaleme oluyo onlar" diye istiyorlardı. ee ne demişler; mezarcı her yerde mezarcı.
  2 ... aeneskral
 • sözlükçülerin dayak yeme hikayeleri

  15.
  küçük bir çocukken babam tekme tokat girişmişti bana. hatta öyle ki kafam duvara vurup geri sekmişti. hakikattir beyler. kafadan atma falan değil. halıyı yakmıştım da, ev yanıyordu az daha. ondan sonra bir daha hiç ateşle oynamamıştım. çünkü duvardan sekip gelen kafam aklıma gelirdi hep.
  5 ... aeneskral
 • eş yönsüz süzme

  2.
  oyunda kasmalara sebep olan ayar. yükseltmek her baba kasanın harcı değildir.
  (bkz: team fortress 2)
  ... aeneskral
 • yapma denilen şeyi inadına yapan misafir çocuğu

  12.
  ev sahibesini dumur eden davranış şekli. çok ayar olurum böyle çocuklara. yapma dedikçe daha böyle bi şevkli, daha heyecanla yaparlar. alttan da böle pis pis gülerler. edepsizler.
  1 ... aeneskral
 • en büyük osmanlı padişahı

  54.
  hepsinden allah razı olsun dediğim başlığın sebebidir.

  2. abdulhamid her zaman favorim olmuştur. abi çok zor yaa, bir düşünün. padişahlık yaptığı yılları, o dönemi. imparatorluğun içinde bulunduğu durumu bir düşünün allah rızası için. ve bu adamcağızın hangi fedakarlıklarda bulunup neler yaptığını. kolay değil. allah ona merhamet etsin, rahmet etsin. günahlarını affetsin.
  -4 ... aeneskral
 • sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

  1965.
  justin timberlake - mirrors.
  1 ... aeneskral
 • annesi babası ateist diye ateist olan evlat

  2.
  aklı olmayan insan evladıdır. bu gibi sonuçlar normaldir. allah hidayet versin ne diyelim.
  -4 ... aeneskral
 • baba bi 50 lik ateşlesene be

  1.
  babaya yapılan ahlaksız davranış, tutum.
  +baba be bi 50 lik ateşlesene,
  -(çocuğa döner ve şöyle bir bakar).. .çaaaaaaatt..
  +babacığım 15 lira lazımdı da. kontör alacağım. eğer durumun müsait ise verebilir misin?
  -al yavrum, güle güle harca.
  +ver elini öpeyim baba ver.
  -tamam lan yavşaklık etme.
  1 -2 ... aeneskral
 • beykent üniversitesi

  104.
  kız öğrencilerinin çoğunun yollu(beykent için) olduğu ve baba parasıyla okumayanların kaydı yapılmadığı üniversite. herkesin sevgilisi olmalı bu okulda, şart koşuyorlar. mesela sevgilin yoksa da almıyorlar. sonra zeka seviyen biraz aşağılarda olacak bu hususa da çok dikkat ederler. çok ilginç bir tespitimi söylüyorum arkadaşlar. beykent li atarlı gençler bakın ergen demedim lütfen dikkat edelim, olgunluğa ulaşmış gençlerden bahsediyorum; oraya bildiğimiz genel ev, kerhane muamelesi yaparlar. lütfen dinleyiniz. ahlaksızlık ve fuhuş bu noktaya ulaşmıştır malum mekanda. üniversite giriş kapısının hemen önünde çadırdan bozma simit sarayı vardır(hala duruyor mu bilmiyorum). oradan kız düşürülür, böyle ilginç bir fonksiyonu vardır. yollular veya yollurların en yakın arkadaşları orada yer orada içerler. emin olun dışarıdan normal sıradan bir vatandaş o simit sarayına girip, oturup bir şeyler yemez. tanışmalar, randevular hep orada ayarlanır. mutlu sona doğru gidilen yolun başlangıcıdır orası. özellikle bayan kardeşlerimize söylüyorum, siz siz olun uzak durun oradan.
  2 -1 ... aeneskral
 • ürettiği ürüne adını veren markalar

  6.
  pilot kalem.
  1 ... aeneskral
 • bokun uç vermesi

  1.
  her insan evladının başına gelebilecek/gelen sıkıntılı hal, durum. evde iseniz sıkıntı yok, tuvalete gider hacetinizi giderirsiniz. fakaaaat dışarıda, komşuda, toplantıda, derste, oyunun en zevkli anında, sevgili ile ön sevişme halinde(aman dikkat; kızcağızı sevişkenlikten, kendinizden daha da kötüsü hayattan soğutmayın) iken uç verirse işte o zaman sıkıntılar, kıvranmalar başlar. adeta galip gelemeyeceğiniz bir savaşa girmişsinizdir. ısrarla çıkmak ister dışarı ama siz bir şekilde direnerek mani olursunuz/olmaya çalışırsınız. bu sıkıntı ta ki tuvalette son buluna kadar.. ondan sonra insana öyle bir rahatlama gelir öyle bir ferahlık gelir ki sorma. hani anlatılmaz yaşanır derler ya. işte öyle bir şey.
  -1 ... aeneskral
 • en çok koyan durumlar

  8.
  bir gün her daim dostum bildiğim, kardeşimden ayırmadığım can arkadaşım eray'dan bir telefon gelir;
  +selamun aleykum, kardeşim napıyosun?
  -aleykum selam. aynı be, dükkanda takılmacalara devam. sen naaptın nasıl gidiyo?
  +nasıl olsun işte. ya nedicem akşama çıkışta bana uğrasana,
  -direk eve mi uğrayım, aşşada mıyız yoksa?
  +yok yok. sen direk eve gel.
  -hayırdır aga.
  +sen gel gel.
  -e tamam madem. hayırlısı bakalım. akşama görüşürüz.
  +hadi.. .
  neyse akşam oldu kapadım dükkanımı geçtim eray'a. oturduk konuştuk öyle havadan sudan. sonra dedim aga sadede gel bakalım. böle büyükçe bir poşet çıkarttı kanepenin oradan. içi dolu belli. aa dedim bu ne. neyse aldım açtım poşeti, içini karıştırdıkça gözlerim sulandı(ne olduklarını anlamıştım çünkü), üsttekileri aldım koydum koltuğun üstüne daha da derinlere indim, indikçe doldu da doldu gözlerim. bütün malzemeleri çıkardım en sonunda poşetten. şöyle bir daha baktım hepsine. artık göz yaşlarım alt kapakçığa tutunamaz olmuşlardı. kırptım gözlerimi hepsi birden boşaldılar aşağı doğru. sesim çıkmıyordu ama sürekli gözümden yaşlar geliyordu, ardı arkası kesilmiyordu. utanmanın da verdiği hisle başımı eğdim. bebeklik arkadaşımın yanında ilk defa ağlıyordum. çok zor durumdaydım. eray da tabi çok sıkıntılanmıştı halime. hemen kalktı bir bardak su getirdi saolsun. içmeye çalıştım. artık göz pınarlarım kurumuş, konuşabilecek pozisyona gelmiştim. yarı içimden yarı sesli "neden neden, neden olabilir ki, bir insan neden böyle bir şey yapar ki??" diye iç geçiriyordum, söyleniyordum. çok kızmıştım. tabi eray'ın bu işe alet edilmesi bana ayrıca koymuştu. "ulan direk bana veremiyor musun, yüzün varsa o kadar cesaretliysen bana vereydin" şeklinde bu ve buna benzer sistemlerle, sesli olarak kendi kendime konuşuyordum. eray zavallım sadece beni izliyordu. ne yapsın adam. halime üzülüyordu tabi. içinden ne mi çıktı dersiniz dostlar..
  (bkz: arkası yarın)
  1 -4 ... aeneskral
 • sikivermek

  5.
  askerdeyken bir ara bizim bölükten sorumlu olan eğitim astsubayının bizlere karşı sık sık kullandığı tabir. sizi sikiveririm diye başlardı cümlelerine hep. evet, maalesef öyle arkadaşlar.
  2 ... aeneskral
 • a takımı

  27.
  80'li yılların vazgeçilmez amerikan dizisi "a team" in türkçesi. hannibal, face, murdock, nam-ı diyar b.a baracüs. vay arkadaş ne diziydi ama. her bölümde kaç araç sağ arka tekerleğinden havaya uçmak suretiyle takla atardı sayamazdık. otomatik silahlar, sınırsız cephane. şifre yazmışlar belli. büyük ihtimal (bkz: impulse 101). bir de illa her bölüm, herkes yapılan işin ucundan tutmak suretiyle bir alet yapılırdı. genelde bu yapılan alet silah donanımlı olurdu. sonra işte bu araç/alet kullanılarak düşman bertaraf edilirdi. favorim her zaman yüzbaşı murdock olmuştur. zır delidir, deli aklı vardır onda ama adamın dibidir aynı zamanda.
  not:eğer isterseniz 480p olarak ben de tüm bölümler mevcuttur. toplamda 5 sezon. ortalama her sezonu 20 bölüm olarak sayabiliriz.
  (bkz: nostalji)
  1 ... aeneskral
 • galleria

  20.
  prestige sinemalarının sevişken koltuklarına ev sahipliği yapan terk edilmiş havası veren alış veriş merkezi.
  ... aeneskral
 • baba olan erkek salaktır

  5.
  (bkz: sıçarken başlık girmek) tir muhtemelen. sonuç ortada.
  ... aeneskral
 • üç harfli ortası i

  1.
  recep ivedik üçlemesinin son serisinde filmin hemen başlarında, mahallenin çete lideri nezahat ablanın ivedik'e yardımcı olmak amacıyla verdiği tüyo. bence çok başarılıydı. hakkını yememek lazım şimdi. değerli yazarlarımızdan istirhamım akıllarına gelen ilk kelimeyi yazmaları. ortası -i unutmayalım. kolay gelsin.
  -4 ... aeneskral
 • hesabına

  1.
  menfaat amaçlı yapılan eyleme verilen isim. genelde internet kafelerde ergenler arasında ve halı saha maçlarında kullanılır.
  +hacı nesine oynuyoruz?
  -2,5 litre fruko gazozuna.
  *yok lan olur mu, hesabına hesabına.
  +tamam lan tamam. o zaman muhsin'i ben alırım.
  ... aeneskral
 • böyle kapak görmedim

  1.
  mağduru yerin yedi kat dibine sokan kapaklardır. sözlükte de rastlamıyorum değil hani.
  (bkz: inceden inceye)
  ... aeneskral
 • yeni şeyler getiriyorum