• rabia

  24.
  mısır olayları/katliamlarından dolayı şu aralar pek bir gündem de olan isim. bu isim(rabiatül adeviyye/adeviyye meydanı) ile bağlantılı el ile yapılan dört işareti.ya o değil de neden ispanyolca anlamını yazdıklarını anlayamadığım pek kıymetli yazarlarımızın yaptığı açıklamalardır ayrıca. yani bu fikir nereden çıktı? ilk kim dedi? çok ciddi merak konusu oldu bende.
  ... aeneskral
 • şehremini lisesi

  31.
  sporcu öğrencilere ayrımcılık yapılan lise. kafalarına göre derse girmezlerdi, mehmet ata özer'den özel izin kağıdı alırlardı bunlar. bizim de çok zorumuza giderdi aga yaa. yıl sonunda bir de bakardık ki derslerinin hepsi beş. vay anasını satıyım diye iç geçirirdik. böyle bir artist olurlardı bu arkadaşlar. bir de tabi müdür beyimizin bmw 5 serisi aracı vardı. avluya bırakırdı böyle sere serpe, direksiyonu da illa bir tarafa doğru tam dönmüş şekilde bırakırdı. adam karizmaydı yaa.
  2 ... aeneskral
 • tuvalet deliği kapağı

  11.
  pek faideli buluştur. delikten çıkabilecek çeşitli haşerelere karşı korur, ayrıca delik içerisindeki birbirleriyle etkileşim haline girmiş malzemeleri görmememizi sağlar. bence en önemlisi büyük hacetimizi yaparken(yapmaya çalışırken) malzemenin tamda bedenimizden kopup deliğe doğru hızla düştüğü zaman aynı hızda yukarı doğru çıkan damlacıkların kıçımızın olur olmadık yerlerine konmasını engellemesidir. düşünenden allah razı olsun diyorum.
  3 ... aeneskral
 • çal keke çal

  101.
  o şehre, ülkeye, insanlığa; yararı, faydası olmayan hatta hatta nötr bile sayılamayacak (bkz: insan demeye bin sahit isteyen insanlar) topluluğudur. asker de öğrendiklerim doğruysa eğer oraya bir el bombası yeterli olacaktır. evet.
  ... aeneskral
 • sahibinden com

  162.
  ekmek kapısıdır. insanlar bu site sayesinde otu boku satar olmuştur. çok kısa zamanda ticaretin "t" nden anlamayan insanların çok ciddi paralar kazandığı uğrak web adreslerinden olmuştur. tartışmasız türkiye'nin en iyi e-ticaret sitesidir. (bkz: alan razı satan razı)
  1 ... aeneskral
 • her yeşilliğin mesire alanı zannedilmesi

  1.
  bir istanbul'lu olarak yaz aylarında, hafta sonları tem(e6 karayolu) kenarlarında görmeye alışık olduğum durumdur. ana yoldan ayrılan yan sapaklar dan dolayı oluşan küçük üçgenler mi dersin, büyük şehir belediyesinin veya ilçe belediyelerinin yol kenarı çiçeklendirme-güzelleştirme çalışmalarının yapıldığı alanlar mı dersin.. bu ve benzeri irili ufaklı tüm alanlara özellikle doğulu kardeşlerimiz olmak üzere halkımız tarafından rağbet görmesi çok garibime gitmiştir. adam aracını emniyet şeridine park edip; hamağını, mangalını, çayını çorbasını, çoluğunu çocuğunu alıp sanki karadeniz sahiline gitmiş edasıyla orada piknik yapması normal olmasa gerek. hayır yani şehir de öyle bir imkan olmasa, her yer taş olsa, belediye böyle imkanlar tanımasa diyeceğim tamam halkımız haklı. ama böyle bir durumda yok. büyükşehir çalışıyor(başka yerlere çekilmesin). herhalde yola çıkmadan önce şöyle konuşmalar geçiyordur ev ahali arasında:
  +hanım hadi hazırlanın da pikniğe gidelim.
  -tamam muhsinciğim. çocuklaaaaaaar, hadi hazırlanın bakalım babanız bizi pikniğe götürecekmiş. nereye götüreceksin bakalım bizi nereye nereye?
  +ya hani esenler otogarı geçtikten sonra ilk gaziosmanpaşa sapağı var ya. heh işte tam oraya. o büyük tabelanın orası.
  -hmmm, ya orada da çocuklar top oynayamıyorlar bu şeye mi gitsek, ters şeritte kalıyor ama. ada parka için son bir dönüş vardı, mmm..
  +bayrampaşa dönüşü mü?
  -heh işte orası, bizim gülcan'lar gitmiş, orası iyi diyorlardı. alan baya genişmiş. oraya gidelim noluuuurr..
  +e tamam hanım madem öyle oraya gideriz.
  şeklinde devam eden konuşmalardır. tabi bu tem kenarlarının hafta sonları böyle bir hizmeti! olduğu gibi hava karardıktan sonra, geceleri de bambaşka hizmetleri vardır. bu saatlerde esrarengiz ziyaretçileri olur. gece ziyaretçileri ya (bkz: arabada seks yapmak) için gelenlerden, veyahut aracı emniyet şeridine park ettikten sonra hemen kenarına sıçar vaziyette çömelip bira ve türevlerini içmeye gelenlerden oluşur. ne diyelim. allah akıl fikir versin.
  -1 ... aeneskral
 • salamı ince dilimlemek

  8.
  burgaz ada da feribottan indikten sonra önünüze çıkan ilk sokaktaki ekmek arası yapan bakkalcı dayının uygulaması. salam kesme makinesi olduğu için salamları yuvarlak ve orantılı bir şekilde incecik doğrayabiliyor. hatta o kadar ince ki neredeyse arkası gözükecek. (bkz: şeffaf)
  ... aeneskral
 • bmw 5 20

  5.
  o kasaya 2000 cc motorun az geldiğini düşündüğüm bmw modeli. (bkz: hiç yoktan iyidir)
  ... aeneskral
 • illuminatinin bokunu çıkartan insanlar

  ?.
  (bkz: illuminatinin bokunu çıkarmak) ile aynı olan başlıktır. çünkü boku insanlar çıkartır. yani ilk başlıkta da kastedilen budur. zeka düzeyi ve beyin işleyişi normal bir insanın "illuminatinin bokunu çıkarmak" deyince anladığı; bokunu çıkartanların insan olduğudur. "illuminatinin bokunu çıkartan hayvanlar" gibi ikinci, üçüncü, dördüncü.. bir ihtimalin olmamasıdır. o yüzden aynı konuda ikinci bir başlığı açmak anlamsızdır, saçmadır. dikkat edilmelidir efenim.
  ... aeneskral
 • michael scofield

  132.
  tekrardan başlasam mı diye düşündüğüm prison break dizisinin baş kahramanı. aslında o gönüllerimizin kahramanı. kızlar daha çok seviyor tabii. belki oda kızları daha çok seviyordur. ama biz erkekler olarak da seviyoruz yani. hani kardeşimiz gibi.
  (bkz: sıçmak)
  birde; allah için yakışıklı çocuk şimdi.
  1 ... aeneskral
 • elhamdulillah hapşırdım

  1.
  hapşırdıktan sonra rabbe şükretmek. evet. birçokları çok yaşa, iyi yaşa, az yaşa cesedin yakışıklı olsun (bkz: piçlik), az yaşa öz yaşa, güzel yaşa vb. saçma sapan tepkiler verirler. aslında içten, kalbi; hamdolsun, elhamdülillah, şükürler olsun, çok şükür vb. ifadeler kullanmalıyız. işin özü budur. ama işte çoğu cahillikten(bilmemezlik) bir kısmı da aman birileri duyarda rezil olurum düşüncesiyle bu şükürden kaçınırlar. zavallılar. yaptığımız bu şükrün sebebini illa işte efendim hapşırınca kalp dahil olmak üzere bütün organlar işlevsel olarak durur, işte bu yüzden demeliyiz düşüncesi yatmamalıdır. he buda bir sebeptir tabi. fakat tek sebep bu değildir. bu bir şükürdür, yaratanın hoşuna giden bir şükürdür. ayrıca efendimiz aleyhissalatu vesselamın sünnetidir. hatta efendimize(s.a.v) "müslümanın, müslüman üzerindeki hakları nelerdir" diye sorulduğunda efendimiz(a.s) şöyle buyurdular;
  "l.onunla karşılaştığında ona selam ver.
  2.seni davet ettiğinde davetine git.
  3.senden nasihat istediğinde, nasihat ver.
  4.hapşırdığın da ve elhamdülillah dediğinde, yerhamükeallah de.
  5.hasta olduğunda ziyaretine git.
  6.vefat ettiğinde cenazesinde bulun."
  zorunlu değildir. yapılmaz ise günah, haram söz konusu değildir. çok abartılmamalı. alışkanlık edilmeli. yavrularımıza daha küçük yaşlarda alışkanlık haline getirilmesi sağlanmalı.

  not: peygamber efendimizin adı geçtiği(okunduğu, duyulduğu, görüldüğü) her yerde ona salavatı şerif getirmelidir. anlayışınız için teşekkür ederim.
  3 -2 ... aeneskral
 • hapşırık

  23.
  bazı alerjik ve hastalık durumlarında vücudun duruma verdiği tepkidir.
  ... aeneskral
 • trollerin nickaltına entry yazmama kampanyası

  39.
  durmak yok, yola devam.
  ... aeneskral
 • toyotaclubtr

  1.
  toyota cıların buluştuğu forum sitesi. çoğu zaman saçma sapan muhabbetler, atarlanmalar, ergenlikler yaşansa da bir toyota kullanıcısı iseniz mutlaka üye olmanız gereken forum sitesidir. yararlı, faydalı konular var. işinin ehli, bilgili abilerimiz-kardeşlerimiz var. buyurunuz efenim.
  ... aeneskral
 • hobby rc

  1.
  üyesi olduğum, rc severlerin takıldığı forum sitesi. rc adına aklınıza takılan, tamir-onarım, yedek parça, uygun ürün, araç temini, buluşmalar-topalantılar, pistler-mekanlar.. hepsi ve dahası bu adreste arkadaşlar. buyurunuz, geliniz.
  http://www.hobbyrc.com/forum/content/
  ... aeneskral
 • wolfenstein

  28.
  "wolfenstein the new order" olarak 2013 kış itibariyle(muhtemel) oyun severlere sunulacak olan oyunun ilk ismi. merakla bekliyoruz. çok pis grafik kasmışlar yalnız. düşün bak bizim bilgisayar bile ful ayarlarda kaldırmıyor. abimin takıntısı vardır da. ful ayar olmadı mı oyun oynamıyor, oynatmıyor. ama candır yani.
  ... aeneskral
 • paladin

  56.
  60 food 75 gold harcayan aoe2 atlı savaşçısı. çok masraflıdır ama hakkını verir. arkadan bir ordu longbowman ile desteklenirse tadından yenmez. halberdier leri ve monk ları yanına yanaştırmayın yeter.
  ... aeneskral
 • starcraft

  63.
  filmi yapılası strateji oyunu. yok yani hazır konu da var. e teknolojinin geldiği nokta belli. daha ne duruyonuz. oynadık, oynattık, oynuyoruz, oynayacağız. bu oyunla tanışmama vesile olan(1999) çok değerli abim, ziyad abime yürekten teşekkürler.
  ... aeneskral
 • sarah kerrigan

  4.
  karizma hatun yaratık. star craft'ın ölümsüz zerg karakteri. aslında bizdendi, terran dı ilk zamanlar. ama sonra işte pusuya düşürdüler kızcağızı. dönüştüde yaratık oldu, zerg lere katıldı. üşüyoruz s. kerrigan..
  -1 ... aeneskral
 • carmageddon

  28.
  (bkz: max damage)
  ... aeneskral
 • yeni şeyler getiriyorum