• diyarbakır lı ramazan

  1.
  kendi tabiriyle ulu cami civarında takılan, insanları bilgilendiren kişi.

  birkaç random çekilmiş videolarını izledim. çok güzel konuşuyor. pek bilgili. arapça ve farsçaya hakim anladığım kadarıyla. diyarbakır'a yolumuz düşerse kendisiyle tanış olmak isterim. internete veyahut youtube'a diyarbakır ulucami ramazan yazınca baya bir video çıkıyor.
  1 ... aeneskral
 • küçük filozof atakan

  74.
  normal olmayan çocuk.

  normal her daim iyidir. tabi ki bu bir seçim konusu değil ama en azından normale göre-doğru yönlendirme yapılabilir. bir baba olarak izlenimim, çocuğun değişik bir haleti ruhiyesi var bilmem dikkatinizi çekti mi. bakışları bile farklı. garip bir hissiyat geçiriyor karşı tarafa.
  1 -1 ... aeneskral
 • intihar eden matematik öğretmeni

  29.
  orta yere küfür eden dengesizin biri.

  ahmak herif. bunun gibi sakat kafalardan bir kişi daha eksilmiş oldu. iyi o zaman zenginler hariç herkes intihar etsin. azıcık kuran okusanız keşke müslüman kimliğinizi yaşamaya çalışsanız imanınızı hayata geçirseniz. yazık anasını satayım. birde öğretmenmiş. allah bilir kimlerin aklını zehirledi.

  bu gibi vakalarda arkasından prim kasanlar yok mu en çokta onlara ayar oluyorum. sözlerine ışıklar içinde uyusun ile başlarlar. allah'dan rahmet dilerler. sistemden bahsederler, dünya bir anda kahpe oluverir. kardeşim derler, tanımadıkları şahsı öve öve bitiremezler. sanki adam allah yolunda cihat etti veyahut ailesi-milleti için büyük bir iş başarırken öldü, bir icat uğrunda can verdi. adam kendi öldürdü kendini bundan daha aşağı ne olabilir. bu sahte huyumuzdan derhal vazgeçmemiz icap eder. kendimizi kandırmayalım. herkes ne yaparsa kendine yapar. birilerini suçlayıp kendi canına kıymak en hafif cahilliktir, rabbe karşı asiliktir, aileni-sevdiklerini hiçe saymaktır.

  ne diyoruz başımıza isabet eden bizim için hayırdır. hayatın önümüze çıkardıklarını bu şekilde değerlendirmeliyiz. biz her şartta her daim kendimizi geliştirmekle mesulüz. bir günümüz diğer güne eşit olmamalı. bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir buna kendi canına kastta dahildir. allah'ın cana verdiği değer işte bu kadar yüksek. insanın insana verdiği maddi ufacık bir emanetin üzerine titrerken, allah'ın verdiği can emanetine nasıl bu kadar kolay ihanet ederiz. insan canını korumakla mükelleftir, bu zaruridir. imanımızı yaşamıyoruz, kuran okumuyoruz. kuran insanı inşa eden yegane kitap.

  konu dağılıyor. acayip sinirleniyorum böyle vakalarda. bide ünlü yapıyorlar böyle kişileri yazık.
  2 -5 ... aeneskral
 • homo sapiens

  80.
  külliyen yalan, tamamı bir aldatmaca olan batı ilminin biz insanlara dayatması tanımlama.

  rab dünyayı insan için yarattı. ilk insan(lar) dünyaya salındığından beri insanın temel ihtiyaçları hep vardı ve bu ihtiyaçları karşılama kabiliyetleri de vardı. barınma, giyinme, gıda, meşgale(iş), eşya. bu gibi olgular allah'ın direkt olarak insanlara öğretisidir. anlatıldığı üzere bunların sonradan kazanılmış olması söz konusu değildir. allah insana sanatı(iş) öğretti, eşyayı öğretti. homo sapiens dediğimiz şey evrim ile ilişik bir uydurmadır. ateşi bulmak, taşı keşfetmek bunlar martavaldır. ilk insan ateşi de biliyordu, taşı da. ve bunlarla ne yapılabileceğini. allah imtihan olarak bir dünya yaratıyor ve kast edilen ilk insanlar yani sakat düşünceye göre hayvandan farksız olan insanlar barınmadan, giyinmeden, insanca iletişimden bihaber olacaklar he. cümleten geçmiş olsun.
  1 -2 ... aeneskral
 • central park

  54.
  central park
  ... aeneskral
 • google maps

  83.
  geçen hafta hard şekilde güncellenmiş uygulama.

  çok sık kullanıyorum. ulan baktım farklı bir simge var telefonda allahallah diyorum hani haberim olmadan bir uygulama mı yüklendi. girdim baktım bizim haritalar. simgesi, içerik her şey komple değişti. en başta bir mal oldum ama alıştım sayılır.
  ... aeneskral
 • yeni şeyler getiriyorum